Urofort – pomocny przy kamicy nerkowej

12.5.2016 | 11:14

Urofort to tradycyjny środek stosowany w przypadku kamicy nerkowej.

Jest także środkiem pomocniczym przy stanach zapalnych nerek oraz dróg moczowych, a także w zakażeniach moczowodów i pęcherza moczowego.

W skład Urofortu wchodzą: suchy wyciąg z ziela nawłoci,wyciąg z pokrzywy, a także wyciąg z liści mącznicy. Rośliny te mają m.in. działanie moczopędne, dzięki czemu pomagają leczyć a także zapobiegać kamicy nerkowej.

Urofort ma postać płynu doustnego. Powinno się go stosować u osoby dorosłej i młodzieży powyżej 12 roku życia – 4 ml 5 razy na dobę. Urofortu nie należy podawać młodszym dzieciom, ponieważ zawiera dość duże ilości etanolu. W okresie, w którym spożywamy Urofort zaleca się picie dużej ilości płynów, a także unikanie leków i żywności powodujących zakwaszanie moczu. Lek podaje się po posiłku. Odmierzoną dawkę należy rozcieńczyć małą ilością wody. By ułatwić dozowanie leku, dodano do niego specjalny kieliszek z podziałką.

Jak większość leków także i Urofort może mieć pewne działania niepożądane. Ponieważ preparat zawiera w sobie alkohol etylowy może powodować działanie szkodliwe, jeżeli pacjent cierpi na alkoholizm, padaczkę, uszkodzenie mózgu czy choroby umysłowe. Nie zaleca się także stosować tego leku w okresie ciąży lub karmienia piersią. Odradza się stosować go tuż przed prowadzeniem samochodu, ponieważ alkohol etylowy może zostać wykryty w przypadku badania alkomatem.

Comments are closed