Lek roślinny Venoforton

17.5.2016 | 11:14

Venoforton to lek w płynie, zawierający składniki pochodzenia roślinnego w postaci wyciągów i nalewek. Jest on przeznaczony dla osób mających problemy z krążeniem i po dłuższym stosowaniu poprawia przepływ krwi, poprawia elastyczność naczyń oraz zmniejsza krzepliwość krwi.

Aktywne składniki

Są to: nalewka z jemioły, która łagodnie obniża ciśnienie krwi. wyciąg z owoców kasztanowca, uszczelniający naczynia i zmniejszający obrzęki, nalewka z miłorzębu japońskiego wskazana przy zaburzeniach krążenia mózgowego, nalewka z kwiatostanu głogu, stosowana w stanach łagodnego męczenia się w związku z początkiem niewydolności krążenia i nalewka z arniki działająca przeciwobrzękowo. Wszystkie te składniki działają synergistycznie, czyli w połączeniu dają lepszy efekt terapeutyczny.

Wskazania do stosowania Venofortonu

Jeżeli wystąpią objawy wskazujące na zaburzenia krążenia obwodowego czy niewydolności żylnej, można rozważyć zastosowanie tego leku. Do takich objawów należą zimne stopy i dłonie, drętwienie kończyn, kłopoty z pamięcią, zawroty głowy, szum w uszach oraz osłabienie napięcia ścian naczyń i tworzenie się obrzęków. Należy pamiętać, że skuteczne działanie Venofortonu będzie widoczne dopiero po dłuższym czasie stosowania. Osoby, które mają wymienione objawy powinny poza farmakoterapią pomyśleć o prowadzeniu zdrowego trybu życia, zacząć się zdrowo odżywiać i więcej ruszać. Takie działania wzmocnią układ krążenia i poprawią samopoczucie.

Comments are closed