venoforton_wynik

Jak domowymi sposobami radzić sobie z żylakami?

14.11.2018 | 10:13

Domowe sposoby na żylaki mogą pomóc tylko wtedy, gdy ten problem zdrowotny nie jest zbyt mocno zaawansowany. Warto to sobie uświadomić i nie liczyć na to, że zioła na żylaki pomogą na przykład starszym paniom, które mają bardzo zły stan żył na nogach. Czasami potrzebne jest leczenie i operacja. Jeżeli jednak żylaki nie są zbyt duże, można przedsięwziąć trochę domowych sposobów radzenia sobie z nimi.

Zioła na żylaki

W aptekach oraz sklep z suplementami diety można kupić skuteczne zioła na żylaki. Tego typu specyfiki można dostać w dwóch, a nawet trzech postaciach. Po pierwsze mogą to być tabletki z wyciągami z różnych roślin, które usprawniają krążenie krwi oraz obniżają poziom cholesterolu. Kolejny produkt do zioła na żylaki w postaci suszu, z którego przygotowuje się napary. Należy pić je w sposób zalecany na opakowaniu, oraz uważać na łączenie takich ziół z niektórymi lekami. Ostatni rodzaj leków na żylaki to maści, oraz różnego rodzaju kremy, na przykład z wyciągiem z kasztanowca albo miłorzębu japońskiego. Taka maść wzmacnia naczynia krwionośne miejscowo, czyli w miejscu zastosowania.

Kiedy zioła na żylaki nie pomogą

Jeżeli zioła na żylaki nie radzą sobie i nie pomagają, uczucie ciężkości nóg nie mija, coraz częściej pojawia się dotkliwy ból albo drętwienie nóg, należy wybrać się do lekarza. Nie wolno bagatelizować tego typu objawów, bo są one poważną wskazówką od organizmu, że dzieje się w nim coś groźnego.

Comments are closed